Ústecký kraj se zúčastnil prezentační akce v Kodani

14.11.2018
Ve spolupráci se Zahraničním zastoupením Agentury CzechTourism pro Skandinávii a Finsko se Ústecký kraj zúčastnil prezentační akce v rámci Vagabond Travel Event v Kodani. Organizátorem byl cestovatelský magazín VAGABOND, který je v Dánsku široce rozšířený a oblíbený. Zavítá sem každoročně více než 17 tisíc návštěvníků.

První den akce proběhl B2B workshop, kde došlo k individuálním schůzkám se zástupci cestovních kanceláří a dalších subjektů z oblasti cestovního ruchu. V dalších dnech byla představena turistická nabídka Ústeckého kraje odborné i široké veřejnosti. Největší zájem směřoval k pěší turistice v oblasti Českého Švýcarska, lázeňské nabídce a cykloturistice. "Jsem velmi rád, že se Ústecký kraj mohl představit i ve Skandinávii. Zájem o náš region, který má co nabídnout, byl veliký," dodal krajský radní pro cestovní ruch Zdeněk Matouš.
V návaznosti na prezentační akci uspořádalo Velvyslanectví České republiky ve spolupráci se Zahraničním zastoupením Agentury CzechTourism pro Skandinávii a Finsko networkingový večer přímo v prostorách ambasády, během něhož došlo k setkání mezi obchodními partnery a subjekty z oblasti cestovního ruchu z České republiky a Dánska. I tady došlo k představení a prezentaci Ústeckého kraje jako lákavé turistické destinace.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Mostecka